НБА: Кливланд излъга Чикаго в дербито на централната дивизия
НБА: Кливланд излъга Чикаго в дербито на централната дивизия / netinfo
С 39 точки на ЛеБрон Джеймс Кливланд успя да спечели като гост на Чикаго със 112:108 след продължение. Лари Хюз добави 21 точки за „кавалерите” в дербито на Централната дивизия на НБА.

Зрителите в „Юнайтед Сентър” в Чикаго наблюдаваха инфарктни последни минути на срещата. При резултат 100:100 в последните секунди на редовното време и двата тима изпуснаха добри възможности за победа след грешни стрелби. В продължението домакините поведоха със 108:104, но агресивната игра на ЛеБрон Джеймс донесе успеха на гостите. Минута преди края той отбеляза кош и фаул, за да скъси преднината на „биковете”. В ответната атака Бен Гордън стреля неточно и Джеймс овладя борбата и самостоятелно проби, за да изведе отбора си напред. Лари Хюз отбеляза единия от два свободни удара след като бе фаулиран и отново Гордън бе неточен за Булс от тройката 1,9 сек преди края. Хюз отново бе фаулиран, но този път реализира и двете си стрелби от линията за свободен удар.