Наполи и Ла Коруня се завърнаха на евросцената
Наполи и Ла Коруня се завърнаха на евросцената / netinfo
След няколкогодишно изгнание в долните дивизии в Италия Наполи се завърна в Купата на УЕФА 20 години след като спечели турнира през сезон 1988/89 година, когато в тима бе и легендарния Диего Марадона.

Неаполитанците победиха с 1:0 на своя Сан Паоло гръцкия Панионис с гол на словашкия национал Марек Хамшик в 64-ата минута и с общ резултат 2:0 преодоляха третия кръг на Интертото.

Доскорошният редовен участник в Шампионската лига Депортиво Ла Коруня също се завърна в Европа след успех с 1:0 у дома над израелския Бней Сахнин в реванша.

Единственото попадение на Риасор вкара навлизащият във все по-добра форма след двугодишна контузия бивш испански национал Хуан Карлос Валерон в 40-ата минута.

Супердепор се класира за втория по-сила евротурнир, след като бе победил Бней Сахнин и в първия мач с 2:1 и постигна общ резултат 3:1 в третия кръг на турнира Интертото.