Нанси загуби от Льо Ман, изпусна върха
Нанси загуби от Льо Ман, изпусна върха / netinfo
Нанси загуби с 1:2 като гост на Льо Ман в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1 и записа втори неуспех в шампионата. По този начин Нанси пропусна възможността да се изравни с лидера Олимпик Лион.

Гостите поведоха още в 9-та минута, след като защитникът на домакините Марко Баса игра с ръка в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. От бялата точка Бенжамен Гаванон бе точен - 1:0 за Нанси.

През второто полувреме домакините бяха по-активни, а най-добър на терена бе нападателят от Кот д’Ивоар Жервиньо, който дойде от белгийския Беверен. В 59-та минута полузащитникът Хасан Йебда изравни с гол с глава след центриране от пряк свободен удар. В 79-та минута с отличен шут Жервиньо донесе трите точки на Льо Ман, който след този мач излезе на трето място във временното класиране на френското първенство. Лидер е Олимпик Лион с 34 точки, а Нанси е на втора позиция с 31 точки.