Надал на ръба преди небето да се отвори
Надал на ръба преди небето да се отвори / netinfo
Рафаел Надал изигра епически мач в третия кръг на Уимбълдън. Испанският тенисист е на ръба на победата, като води с 6:4, 6:4, 6:7 (7:9), 4:6, 2:0 над шведа Робин Содерлинг. Тайбрекът бе прекъснат от проливен дъжд, а двубоят е отложен за утре.

Поставеният под номер две в основната схема на надпреварата трябва да съжалява горчиво за това, че пропиля страхотен шанс да запише поредната си победа още преди да паднат първите капки дъжд. Надал взе лесно първите два сета, но 28-ият поставен изненадващо успя да спечели третата и четвъртата част след груби грешки на опонента си.

Дъждът прекъсна мача по време на третия сет, когато резултатът бе равен – 7:7. След почти два часа двамата състезатели се завърнаха на корта, а Содерлинг спечели два гейма и закри частта в своя полза.

Лошото време окончателно сложи край на мача за днес в тайбрека, когато Надал водеше с 2:0, а в гейма резултатът бе равен – 30:30 точки.

В друга среща от деня Новак Джокович от Сърбия водеше със 7:6, 6:5 над Николас Кийфър от Германия, когато заваля.

Кипърецът Маркос Багдатис победи Давид Налбандиан с 6:2, 7:5, 6:0. Томас Бердих от Чехия се наложи с 6:4, 7:6, 7:6 над Лий Хюнг-таик от Южна Корея.