Надал бие убедително в Синсинати
Надал бие убедително в Синсинати / netinfo
Испанецът Рафаел Надал стартира убедително участието си в турнира от сериите „Мастърс” в Синсинати.

Поставеният под номер 2 Надал разби с 6:0, 6:1 Флоран Сера (Франция) само за 46 минути и записа 30-а поредна победа.

В третия кръг испанецът, който вече има седем титли през сезона, ще се изправи срещу Андреас Сепи (Италия).

Сепи преодоля сет дефицит, преди да се справи с Томаш Бердих (Чехия) с 5:7, 7:5, 7:5.

Третият в света Новак Джокович (Сърбия) се измъчи с италианеца Симоне Болели, но все пак стигна до победата със 7:6(2), 7:6(2).

Джокович спаси осем възможности за пробив в първия сет, а във втория преодоля пасив от 2:4 гейма, преди да стигне до успеха за 1:54 час.

31-годишният Николас Лапенти от Еквадор поднесе изненадата на кръга, след като отстрани поставения под номер 5 испанец Давид Ферер със 7:6(2), 3:6, 6:3 след 2:26 часа игра.

Дмитрий Турсунов (Русия) пък отстрани 11-ия поставен Ришар Гаске (Франция) след 7:6(6), 6:0 за 77 минути.

Участващият с "уайлд кард" Джон Иснър (САЩ) наниза 27 аса и пропусна два мачбола в тайбрека на втория сет, преди да загуби Игор Андреев (Русия) с 6:3, 6:7(8), 5:7 за 2:23 часа.

Британецът и осми в схемата Анди Мъри имаше проблеми само в първия сет срещу друг американец Сам Куири (САЩ).

Мъри пласира 11 аса и победи със 7:6(3), 6:1 за 76 минути