Муту класира Фиорентина на полуфиналите
Муту класира Фиорентина на полуфиналите / netinfo

Румънският национал Адриан Муту се превърна в герой за Фиорентина, отбелязвайки и двете попадения за победата с 2:0 като гост на холандския ПСВ Айндховен в четвъртфинален мач реванш от турнира за Купата на УЕФА.

Така „виолетовите” намериха място на полуфиналите, след като първият мач във Флоренция завърши наравно 1:1, а тогава попадението за италианците отново бе дело на Муту.

Двубоят на стадион „Филипс” в Айндховен бе доста равностоен, въпреки че гостите бяха тимът, който създаде по-опасните голови положения в срещата.

Резултатът в мача бе открит в 38-ата минута на срещата когато гостите получиха правото да изпълнят пряксвободен удар. Зад топката застана Муту, който направи безпомощен стажа на ПСВ Еурелио Гомеш.