Монфис зарадва домакините с полуфинал на Ролан Гарос
Монфис зарадва домакините с полуфинал на Ролан Гарос / netinfo
Поставеният под номер 1 в основната схема Роджър Федерер (Швейцария) вече си осигури място на полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис при мъжете. След него обаче се прокрадна Гаел Монфис (Франция), който победи номер 5 Давид Ферер (Испания) със 6:3, 3:6, 6:3, 6:1 и се превърна в първия представител на домакините в последните седем години, който достига до полуфиналите на Ролан Гарос.

По пътя към нова титла за Франция след тази на Яник Ноа през 1983-та година, Монфис ще срещне световния номер едно Роджър Федерер. Френският тенисист проби на два пъти в началния сет, но специалистът на клей Ферер изравни лесно резултата.

С подкрепата на домакинската публика и добра игра обаче Монфис спечели мястото си сред четиримата най-добри тенисисти на Ролан Гарос за 2 часа и 27 минути игра.

Роджър Федерер срещна съпротива от чилиеца Гонсалес само в първия сет, когато загуби само с два спечелени гейма. В следващите три сета обаче швейцарецът заслужи мястото си на полуфиналите.

В първия сет Гонсалес спечели три пробива срещу Федерер и изглеждаше, че чилиецът има шанс да повтори победата си над световния номер едно, която бе постигната преди цели шест месеца в Шанхай.

Другата полуфинална двойка на кортовете на Ролан Гарос ще определи дали Рафаел Надал (Испания) или Новак Джокович (Сърбия) ще играят на решаващия за титлата двубой.