Михаил Клечеров е 64-и в спринта на 10 км, Волф от Германия печели
Михаил Клечеров е 64-и в спринта на 10 км, Волф от Германия печели / netinfo
Александър Волф от Германия спечели спринта на 10 километра за мъже в словенския зимен център Поклюка. Състезанието е старт от шестия кръг за Световната купа по биатлон. Немският биатлонист бе точен десет пъти и се класира на първо място с време 22:41,4 минути.

Втори на 6,6 секунди завърши шведът Бьорн Фери, а трети на 8,7 секунди е норвежецът Емил Свендсен.

Носителят на Световната купа Оле Ейнар Бьорндален от Норвегия няма да участва в състезанията в Поклюка, тъй като ще се подготвя за Световното първенство от 3 до 11 февруари в Антолц (Италия). Норвежецът продължава да е начело в генералното класиране с 388 точки, втори е Михаел Грайс от Германия с актив от 371 точки.

Най-добре от българите се представи Михаил Клечоров. Той порази и десетте мишени и се нареди 64-и от 92 състезатели. Виталий Руденчик е 73-и, а Кирил Василев - 91-и.