Мечтан старт за Ван дер Ваарт – гол и победа за Реал
Мечтан старт за Ван дер Ваарт – гол и победа за Реал / netinfo
Рафаел Ван дер Ваарт сигурно не си е и мечтал за толкова успешен старт в новия си клуб Реал Мадрид. Холандският полузащитник дебютира за „белия балет”, като вкара гол при победата с 2:1 над Индепендиенте Санта Фе в контролна среща, играна в Колумбия.

Лидерът в местното първенство поведе в резултата през първото полувреме, но Ван Дер Ваарт започна обрата с попадение в 77-та минута. 60 секунди по-късно централният бранител Пепе отбеляза поредния си гол с белия екип, за да оформи крайното 2:1. За португалския бранител това бе първи мач, след като излекува травмата си.

Малко извинение за Бернд Шустер и компания може да бъдат многото отсъстващи от състава. Канаваро и Снайдер са трайно контузени, а Гонсало Игуайн отпадна заради зъбобол. Футболистите, играли на Евро 2008 – Рамос, Касияс и Де ла Ред - също не пътуваха до Богота. Трима играчи на Реал пък са на Олимпиадата – Гаго, Марсело и Дренте.

Въпреки умората от пътя и часовата разлика, Реал Мадрид не разочарова 30-те хиляди, дошли на стадиона, за да наблюдават шампиона на Испания. Без да правят невероятен мач, „белите” контролираха събитията на терена и играха на добро темпо. Ситуацията на Реал не се улесни особено с изгонването на Мичел Салгадо още в 20-та минута на двубоя.

Въпреки офертата на Челси за Робиньо, отправена официално снощи, бразилецът пътува с Реал Мадрид до Колумбия и дори игра едно полувреме за „кралския клуб”.

Съставът на Реал: Дудек (Кодина 46`), Салгадо, Хавиер Гарсия, Габриел Хайнце (Чема Антон 70`), Мигел Торес, Жулио Баптища (Пепе 31`), Гути (Робен 46`), Диара, Раул (Савиола 70`), Робиньо (Ван дер Ваарт 46`), Рууд ван Нистелрой (Кайехон 70`).