Марто с асистенция при успех на Сити
Марто с асистенция при успех на Сити / netinfo
Манчестър Сити постигна победа с 4:2 над закъсалия Болтън Уондърърс в мач от 17-ия кръг на Висшата лига.

Българският национал Мартин Петров, който игра до 83-ата минута направи поредния си добър мач за „гражданите“ като дори се отличи с асистенция. Крилото изработи третия гол на Сити, който бе дело на Дариуш Васел.

Така Манчестър Сити запази стопроцентовия си актив като домакин. До този момент възпитаниците на Свен Горан Ериксон имат девет успеха от девет мача на „Ийстландс“.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в седмата минута. Резултатът откри Роландо Бианки в седмата минута на мача. Нападателят бе най-съобразителен в наказателното поле, след като Дариуш Васел стреля силно, но стражът на гостите изби топката.

Попадението успокои домакините, които предоставиха инициативата на своя противник. Възпитаниците на Гари Мегсън стигнаха до изравняване на резултата след половин час игра. Автор на попадението стана Ел Хаджи Диуф. Пети минути преди края на първата част гостите стигнаха до нов гол дело на капитана Кевин Нолън.

Веднага след подновяването на играта Манчестър Сити се върна в мача след автогол на Михалк. Бранителят отклони топката в мрежата на своя вратар след силен шут на Диди Хаман. Попадението вдъхна импулс в играта на домакините, които започнаха да нападат все по масирано.

В 76-ата минута Манчестър обърна резултата в своя полза чрез Дариуш Васел, като основната заслуга бе на българина Мартин Петров, който проби добре по лявото крило и центрира точно в наказателното поле, където Васел бе най-съобразителен. Петров бе заменен от Гаридо седем минути преди края.

Крайният резултат в мача оформи влезлият на почивката като смяна Келвин Етуху в даденото от съдията продължение. Етуху бе оставен непокрит в наказателното поле и след като получи прецизен пас отляво не срещна трудности да преодолее Юси Яаскелайнен.

Така Манчестър Сити се изкачи на четвърто място в класирането, изпреварвайки отбора на Ливърпул, който има два мача по-малко. Момчетата на Свен Йоран Ериксон събраха актив от 33 точки и вече се намират само на точка от Челси, който е трети.

Манчестър Сити: Исаксон, Чорлука, Ричардс, Дън, Бол, Гелсън (Етуху 45), Хаман, Джонсън, Петров (Гаридо 83), Бианки (Мпенза 87), Васел.

Болтън: Яаскелайнен, Хънт (Маккан 85), Мейте, Михалик, Гарднър, Нолън, Кампо (Гианакопулус 86), Гътри, Диуф, Дейвис, Анелка.

Жълти картони: Етуху (Ман. Сити); Нолън (Болтън)

Рефер: Питър Уолтън

Стадион: „Ситъ ъф Манчестър“, 40 506, Манчестър.