Марион Джоунс връща формата си
Марион Джоунс връща формата си / netinfo

Олимпийският шампион Лиу Сян постави нов световен рекорд на 110 м бягане с препятствия на лекоатлетическия турнир в Лозана.

Сян спря хронометрите на 12.88 секунди. “Чувствам се много уморен, много щастлив и много развълнуван. Швейцария е любимото ми място, харесвам феновете тук”, заяви Лиу след първата си победа в турнир от Гран при 2002 година насам.

Двойната олимпийска шампионка Марион Джоунс, която се завърна на пистата след допинг скандала, свързал името й с лабораториите БАЛКО, записа отличен резултат на 100 метра гладко бягане – 10,92 секунди, показвайки че възвръща старата си форма. В отсъствието на най-бързата жена в тази дисциплина през сезона – Шерон Симпсън от Ямайка, Джоунс финишира на 0,09 секунди пред сънародничката си Мелиса Барбър, а Тори Едуардс и Лорин Уилямс допълниха първата четворка за САЩ.

На 100 м бягане с препятствия за жени Мишел Пери записа най-добър резултат в света за сезона. Американката пробяга разстоянието за 12,43 секунди, въпреки че събори последното препятствие. На 800 м при жените, Джанет Джепкосгей също записа най-добро време в света за сезона. Кенийката победи трикратната световна шампионка Мария Мутола от Мозамбик и финишира първа за 1:56,66 минути.