Марек измъкна точка от Пловдив
Марек измъкна точка от Пловдив / plovdiv24.com
Локомотив Пловдив и Марек завършиха 0:0 в борбен и оспорван мач. Домакините започнаха по-активно и още във втората и третата минута Румен Горанов и Йошев пропуснаха чисти положения.

Локомотивци продължиха да натискат, но пропуски направиха още Димитър Илиев и Румен Горанов. От своя страна гостите разчитаха на подсилена защита и епизодични контраатаки.

Натискът на локомотивци продължи и през второто полувреме. В 47 минута Даксон центрира от фаул, но Кики от 2 метра с глава не успя да вкара. В 52 минута Румен Горанов би от фаул, вратарят на Марек Белчев изби неубедително, но Тодоров не успя да вкара отблизо.

Гостите на свой ред направиха няколко опасни атаки и прие една от тях в 78 мин. Соколов пропусна от удобна позиция. В игра за Локомотив влезе бразилецът Том за негов дебют в А група.

В последните минути черно-белите се хвърлиха отново напред, но така и не стигнаха до заветния гол. Със спечелената точка гостите запазиха шансове за оставане в А група.