Любо Пенев печели тенис турнир за любители
Любо Пенев печели тенис турнир за любители / netinfo
Любо Пенев и партньорът му на двойки Иво Отешлийски след пет последователни победи заслужено вдигнаха Купата на тенис турнира за любители „Туборг и приятели”.

Домакин бе клуб Левски, а състезанието предизвика много емоции и огромен интерес. Участие взеха 38 двойки, което е рекорд за любителски тенис турнир у нас. Състезанието официално закри сезона, а поставени под номер едно в схемата бяха победителите Пенев-Отешлийски.

Въпреки дъждовното време, Любо Пенев показа отлична игра на корта и изпълни заканата си да спечели състезанието. Екс-футболният национал и неговият партньор не срещнаха особена съпротива от другите финалисти - тимът на зъболекарите Манчев - Желев и се наложиха с резултат 9:3 гейма.

Изпълнителният директор на „Карлсберг България” Александър Грънчаров също показа завидна игра на корта заедно с партньора си Тодор Куков. Те бяха поставени под номер две в схемата, но загубиха на четвъртфинала от финалистите.

Купата на „Туборг и приятели” бе връчена на победителите от Александър Грънчаров с обещание и догодина да бъде организиран същия турнир.