Лукойл закръгли победите на 20
Лукойл закръгли победите на 20 / netinfo
Американецът Уили Дийн завърши с 36 точки и 10 асистенции при победата на лидера в класирането Лукойл Академик с 89:78 като домакин над Рилски спортист. Така шампионите постигнаха 20-и пореден успех от началото на сезона и продължават уверено да водят в подреждането с пълен актив от 40 точки.

Тодор Стойков завърши с 16 точки, а Лари О'Банън добави 12 точки и 6 борби за „студентите”.

Сантос Мартинес беше най-полезен за гостите с 20 точки и 9 борби. Резервата Мико Голубович се отличи с 14 точки и 9 борби, но Рилски спортист допусна 14-та си загуба в първенството.

След равностойно първо полувреме домакините увеличиха темпото и в 16-та минута поведоха с 16 точки при 46:30. Малко след почивката Лукойл направи и най-голямата разлика в мача при 57:40, но след слаби минути на шампионите и серия от 13:2 точки разликата падна на само 6 точки. "Студентите" започнаха четвъртата част с 10 точки аванс, която поддържаха до края.

За Лукойл Академик не игра Перо Антич, който получи заслужена почивка от старши треньора Желко Лукаич.