ЛукОйл загуби от АЛБА Берлин
ЛукОйл загуби от АЛБА Берлин / netinfo

Шампионът на България ЛукОйл Академик загуби като домакин от АЛБА Берлин с 70:76 (13:23 24:24 13:15 20:14) в мач от група С на баскетболния турнир за Купа УЛЕБ. „Студентите” започнаха слабо двубоя и загубиха срещата в първата четвърт, в която отстъпиха с 10 точки на съперника си. През следващите три четвърти Лукойл игра по-добре и на няколко пъти успя да се доближи до Алба, но пропусна шансовете да изравни.

Това бе и първо поражение за Академик у дома от началото на този сезон. Най-резултатен за българите бе Ристе Стефанов с 32 точки, който направи невероятен мач, но бе единствеият играч на ниво от отбора на "студентите". Стефанов завърши мача с пет тройки от шест опита, докато лидерите на тима Джоунс и Стойков реализираха общо два от 14-те си опита за три точки. За победителите се отличи Форд с 19 точки, а общо петима от Алба Берлин преминаха границата от 10 точки.