Локо Пловдив загря с 2:1
Локо Пловдив загря с 2:1 / netinfo
Локомотив Пловдив спечели с 2:1 домакинството си на Миньор Раднево в последната си контрола преди подновяването на шампионата в А група следващия уикенд. Освен двата гола смърфовете удариха на два пъти и гредите.

Треньорът на черно-белите Ясен Петров заложи на две различни единайсеторки, като игралите през първия един час титуляри почти не дадоха шансове за изява на гостите, докато влезлите през втората част играчи се представиха по-колебливо.

Още в третата минута Димитър Илиев разтресе вратата на Миньор, пращайки топката в страничната греда след разбъркване в наказателното поле на гостите.

Явор Въндев откри резултата в Пловдив след добър пас на Стойко Сакалиев в 24-ата минута. При удара на Въндев топката се отклони от крак на защитник и допълнително затрудни вратаря Пейков.

Седем минути по-късно със страхотен удар Въндев отбеляза ново попадение, но то изненадващо бе отменено заради засада.

Явор Въндев бе в основата и на второто попадение на Локо Пловдив в 49-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря от Даксон Да Силва, финтира стража на Миньор и над неговия плонж центрира към Дани Кики, който вкара на празна врата.

В 70-ата минута Ангел Русев изведе сам срещу вратаря Стоян Ставрев влезлият като резерва Лазарович и той отбеляза единствения гол за тима от Раднево.

Минута преди края след центриране на Кики Герасим Заков можеше да вкара трети гол за смърфовете, но ударът му се спря в гредата.

Локо Пловдив подновява първенството с домакинството срещу Локомотив София в железничарското дерби, като двубоят ще се играе пред празните трибуни на Лаута, тъй като това е втори мач от наказанието за празни трибуни.

Съставите:

Локомотив Пловдив: 1. Ставрев, 23. Мечечиев, 5. Милиев, 22. Иванов, 15. Кюмюрджиев, 4. Моралес, 7. Горанов, 11. Даксон, 18. Въндев, 14. Илиев, 29. Сакалиев (21. Заков, 27. Израилов, 20. Том, 24. Сечков, 9. Кики, 6. Стойчев, 17. Тодоров, 3. Йошев, 10. Вели, 25. Банев)

Миньор Раднево: 1. Пейков 21. Илиев 6. Димитров 11. Стоян Желев - к 22. Нинчев 17. Тинев 7. Русев 10. Желев 14. Христов 15. Г. Георгиев 23. Кьосев (9. Гр. Георгиев 28. Цветанов, 5. Лазараович)