Локо Пд видя сметката на Вихрен
Локо Пд видя сметката на Вихрен / netinfo

Локомотив Пд победи като домакин Вихрен с 2:1 в среща от 25-я кръг на А група. Железничарите успяха да си осигурят комфортна преднина от два гола още преди почивката.

Първото попадение падна в 21-та минута - Мечечиев центрира остро от тъчлинията, а Явор Въндев прати топката в мрежата на гостите. 11 минути по-късно Локомотив Пд получи правото да изпълни дузпа, след като Герасим Заков бе фаулиран в наказателното поле от Танко Дяков. Точен за 2:0 бе Румен Горанов.

Малко след това гостите пропуснаха добър шанс за попадение. При разбъркване в наказателното поле на Локомотив, топката попада в Золтан, който стреля силно от въздуха, но право в ръцете на вратаря на домакините Ставрев.

След почивката гостите излязоха по-мотивирани и закономерно се стигна до още едно попадение в мача, при това в полза на Вихрен. Танко Дяков се реваншира донякъде за дузпата, след като стреля с левия крак от въздуха, за да направи резултата 2:1.

В 84-та минута играчите на Вихрен можеха да стигнат до равенство, което да им донесе така необходимата точка, но гостите пропиляха възможността. Карадимитрус проби, подаде на Канонин в наказателното поле, който стреля, но топката се оплете от външната страна на мрежата.

След победата Локомотив Пд се изкачи на 7-о място в класирането с 36 точки, докато Вихрен остана на 11-о с 26.