Локо Пд надви Пирин в грубянски мач
Локо Пд надви Пирин в грубянски мач / netinfo
Локомотив Пловдив победи с 2:0 Пирин (Гоце Делчев) в контролна среща. Мачът се игра в Банско и бе първата проверка на „черно-белите” от лятната подготовка.

Гюрсел Вели откри резултата в полза на локомотивци в 40-та минута, а Петър Лазаров отбеляза втория гол в 75-ата минута.

Двубоят започна с няколко остри влизания между футболисти от двата тима, като играчите на Пирин бяха по-агресивни. Стигна се до разправии и сдърпвания между футболистите. Червен картон получи Георги Мечечиев от Локомотив, който се изнерви, след като получи травма и тръгна да се разправя със съперниците за грубите им прояви. Неговото място на терена зае Ангел Йошев след споразумение между треньорските ръководства на двата отбора.

В събота Локомотив (Пловдив) играе с Пирин (Разлог).