Ливърпул – Челси, битката на Британия
Ливърпул – Челси, битката на Британия / netinfo

Ливърпул победи с 1:0 ПСВ в мача реванш от¼-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 4:0 продължава за½-финалите, където ще срещне Челси.

Първото полувреме двата отбора не можаха да си вкарат гол, но представиха доста открит футбол. В 14-та минута Крейг Белъми получи тежка контузия и бе сменен от Роби Фаулър.

През втората част Марселис получи червен картон в 64-та минута, след като фаулира изключително грубо Зенден. След като остана с човек повече Ливърпул натисна и отбеляза съвсем закономерно гол в 67-та минута чрез Крауч, който получи чудесен пас от Фаулър преодоля Салсидо и простреля Гомес.

Ливърпул: Рейна, Арбелоа, Хуупия, Агер (78’ Палета), Рийзе, Алонсо (72’ Марк Гонсалес), Крауч, Пенант, Белами (14’ Фаулър), Сисоко, Зенден.

ПСВ: Гомес, Симонс, Вийринен, Коку, Аруна Коне (71’ Ван Ейден), Кулина, Фарфан (63’ Клуйверт), Ерик Аддо, Фехер (63’ Сун), Салсидо, Марселис.

На 25-ти април Челси посреща Ливърпул, а на 1-ви май е реваншът на „Анфийлд”.