Литекс смачка Ал Шарджа с 6:0
Литекс смачка Ал Шарджа с 6:0 / netinfo
Литекс победи Ал-Шарджа с 6:0 в последната си, четвърта контрола в Дубай. „Оранжевите” ще се приберат в България с приповдигнато настроение след хубавата победа над домакините.

Два гола реализира новото попълнение Бето – в 10-та и 31-та минута. Силен мач изигра и Петър Златинов, който асистира за две попадения и сам вкара едно.

През второто полувреме се разписаха Бибишков в 67-та минута и Живко Желев в 71-та. Бранителят вкара от дузпа, отсъдена за нарушение рещу Станислав Генчев. Само седем минути по-късно шестия гол вкара друг новопривлечен футболист - Уелингтом.

В предишните три контроли „оранжевите” победиха с 3:1 олимпийския отбор на Узбекистан и завършиха 1:1 първо с Динамо (Киев), а след това и с Металист (Харков).

В събота ловчанлии се прибират в България.