Литекс победи белгийския Брюж
Литекс победи белгийския Брюж / netinfo

Литекс постигна четвъртата си победа на лагера в Холандия, като в последния му ден надви с 2:1 третия в белгийското първенство ФК Брюж. Белгийците откриха резултата в 18-ата минута чрез Джонатан Блондел, но с два гола на Станислав Генчев в 79-ата и в 81-ата минута оранжевите взеха победата.

Генчев влезе като смяна на мястото на Станислав Манолев в 68-ата минута и седем минути по-късно изравни. Той взе топката на ъгъла на наказателното поле и технично я прати в мрежата на вратаря Глен Вербаувхеде. Две минути по-късно след центриране от корнер Росен Кирилов свали топката с глава и от малкото наказателно поле Генчев я вкара за 2:1.

До края на мача Ибрахим Салу от ФК Брюж можеше да възстанови равенството, но вратарят Вутов и Джемал Берберович с колективни усилия ликвидираха опасността.

Литекс изпробва днес нов футболист. Това е камерунският нападател Ерик Мбамба, който остави добри впечатления, въпреки очевидната липса на игрова практика. 23-годишният футболист е играл през пролетта за малко в холандския Витес (Арнхайм).

Състав на Литекс: Витомир Вутов, Джемал Берберович, Жан-Филип Кайе (46-Росен Кирилов), Живко Желев (46-Алехандро Сичеро), Михаил Венков, Владан Груич (68-Тодор Паланков), Небойша Йеленкович, Станислав Манолев (68-Станислав Генчев), Петър Златинов, Алесандро Сандриньо, Миливое Новакович (46-Емил Мбамба).