Левски Сиконко отстрани ЦСКА
Левски Сиконко отстрани ЦСКА / netinfo

Левски Сиконко победи с 3:1 гейма (25:16; 25:16; 27:29; 25:18) ЦСКА в решителния трети мач. Той продължи 98 минути, а „сините” показаха, че когато са концентрирани, могат да играят много добре.

Първия гейм шампионите го спечелиха на 16. Първо техническо прекъсване дойде при 8:6 за Левски. Момчетата на Мартин Стоев успяха да дръпнат в резултата след 10-та точка в гейма. Втората задължителна пауза бе при резултат 16:10.

Втората част започна равностойно и първото прекъсване бе при 8:7, след като Ананиев завърши успешно една атака на Сиконко. След таймаута Методи направи отлично впечатление и Левски дръпна с 15:8, а в последствие и затвори гейма на 16.

ЦСКА успя да измъкне по драматичен начин третата част и я спечели с 29:27. „Армейците” можеха да победят много по-лесно, но изпуснаха два гейм бола и се стигна до невероятния развой в края на гейма.

Четвъртият гейм се оказа и последен в срещата, след като „сините” доминираха и го затвориха на 18, а и по този начин елиминираха своя вечен противник.

Най-резултатен за Левски бе Учиков, който завърши с 22 точки, Ананиев 20 (5 аса), Гайдарски 10 (2), Митев 5, Богданов 9, Антонов 4 (1), Валентин Братоев 2.

За ЦСКА Ненчев завърши с 11 точки (1 ас), Мирчев 15, Колев 11 (1), Аначков 5, Веселин Иванов 8, Зарев 3, Бонев 1, Грациети 2, Живко Иванов 1, Милев 2.

На полуфинала Левски Сиконко се изправя срещу Пирин, като първите два мача са на 1 и 2 април в Разлог.