Левски би ЦСКА, Табаков с три гола
Левски би ЦСКА, Табаков с три гола / Gong.bg
Юношите на Левски родени през 1990 година победиха връстниците си от ЦСКА с 4:1 в мач игран на изкуствения терен на стадион Георги Аспарухов.

Звездата на сините в тази възрастова група Боян Табаков се разписа на три пъти и пропусна да вкара от дузпа. Исканият на проби от Шалке централен нападател вкара два гола през първото полувреме и даде надеждна преднина на Левски.

През втората част Сашо Киров доведе нещата до 3:0. При този резултат в 60-ата минута съдията отсъди дузпа за Левски, но вратарят на ЦСКА изби удара на Боян Табаков, топката се върна при нападателя и той оформи хеттрика.

Червените играха с човек по-малко през последните минути, след като капитанът им Георги Станоев бе изгонен за груба игра. Футболистът на ЦСКА дълго време се разправяше със съдията и се наложи неговите съотборници да го усмиряват.

С човек по-малко червените стигнаха до почетно попадение, след като в 85-ата минута Секулов оформи крайното 4:1.