Лесна победа за Давид Ферер в Хамбург
Лесна победа за Давид Ферер в Хамбург / netinfo
Повечето фаворити в турнира от сериите Мастърс в Хамбург, с награден фонд 3,5 милиона щатски долара, започнаха с не особено трудни победи, а номер 5 в схемата Давид Ферер (Испания) отстрани във втория кръг Иво Минар (Чехия) със 6:3, 6:3.

Робредо, чието най-добро постижение в кариерата е титлата в Хамбург през 2006-а година, загуби първия сет и беше на две точки от отпадането, когато направи пробив в тайбрека и изравни резултата.

Испанецът възвърна надеждите си за класиране във втория кръг благодарение на слабия сервис на Колшрайбер и издържа на напрежението, печелейки мача от третия опит в последния сет.

Въпреки, че това бе най-напрегнатата среща през деня, в мач от втория кръг Николай Давиденко записа най-доброто представяне на отделен тенисист. Руснакът изпращаше много добри сервиси към противника си Любичич, който направи редица непредизвикани грешки и загуби мача за 1 час и 29 минути.

Още по-лесна пък бе победата на Фернандо Вердаско (Испания), който отстрани Мишел Лодра (Франция) във втория кръг със 6:2, 6:0. Други два мача пък бяха отсъдени служебно за Потито Стараче (Италия) и Хосе Акасусо (Аржентина), след като Луис Хорна (Перу) и Кристоф Флиген (Белгия) станаха поредните тенисисти, които се отказват поради контузии през последните седмици.