Леброн Джеймс отново най-добър за Кливланд при успех над Юта
Леброн Джеймс отново най-добър за Кливланд при успех над Юта / netinfo

Леброн Джеймс записа 38 точки и поведе отбора си към обрат след полувремето за победа на Кливланд Кавалиърс над Юта Джаз със 105:93 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ (НБА).

Моу Уилямс добави 20 точки, сред които и успешна стрелба от зоната за три точки в средата на последната четвъртина, когато Кавалиърс поведе с най-голямата си разлика от началото на мача при 95:84. За Джаз в последния мач от пет поредни гостувания на изток отсъстваха титулярите от стартовата петица Дерон Уилямс и Мехмет Окур, както и ключовите резерви Андрей Кириленко и Мат Харпринг.

Това се отрази на играта на Юта и Карлос Буузър завърши с най-много точки - 17. Пол Пиърс наниза 28 точки, а Рей Алън добави 27 за Бостън в Милуоки, където Селтикс се наложиха трудно над Бъкс със 102:97 след изиграването на едно продължение. Алън и Пиърс нанесоха шеста поредна загуба Милуоки от Бостън и без последния от звездната тройка Кевин Гарнет, който натрупа максимален брой фаулове в средата на извънредната част на мача.

Отборът на Бъкс, който страдаше от отсъствието на Чарли Виланова и на водещия реализатор Майкъл Ред, заличи дефицит от 12 точки във втората четвъртина, но в последствие загуби мача на пет точки разлика от силния си съперник. Страхотен мач за Голдън Стейт записа новобранецът Антъни Мороу, който завърши дебюта си като титуляр със 37 точки и 10 борби при победата на Уориърс със 121:103 в гостуването срещу Лос Анджелис Клипърс.

Мороу, който вкара средно по 7,7 точки в предишните си три влизания като резерва, изигра общо 42 минути и подобри рекорда от 33 точки за новобранец на О Джей Майо. Андрис Биедринс вкара 17 точки и добави 16 борби за 16-ия си пореден дабъл-дабъл, който влиза в статистиката като най-дългата серия за Уориърс от постижението от 18 поредни на Нейт Търмонд през сезон 1971/1972.

Съотборникът му Стивън Джексън се отчете с 20 точки и 10 асистенции за победата. За Клипърс най-резултатен беше Бейрън Дейвис, който записа 25 точки и 11 асистенции.