Лариса изненада ПАО и вдигна Купата
Лариса изненада ПАО и вдигна Купата / netinfo
Лариса спечели изненадващо Купата на Гърция, след като победи на финала Панатинайкос с 2:1. Това допълнително подкопа сезона на „зелените”, които са едва трети в класирането и там ще завършат годината, до чийто край остава само кръг.

От друга страна Лариса все още се бори за мястото си в елита, като е на точка от зоната на изпадащите и въпреки че триумфира, все още може да се прости със Суперлигата.

Словашкият нападател на Лариса Йозеф Козлей откри резултата още в третата минута на срещата.

Последвалият масиран натиск на Панатинайкос даде резултат и точно преди края на първото полувреме момчетата на Виктор Муньоз изравниха от дузпа, реализирана от капитана Димитрис Пападополус.

През второто полувреме обаче по-малкият тим на Лариса с нищо не отстъпваше на именития си съперник и отблъскваше всички атаки на атиняни.

Развръзката дойде едва в 82-та минута, когато нападателят от Габон, Анри Антшуе реализира победния гол за Лариса.

Това е втора Купа на страната във витрината на Лариса, като и предишният път на финала бе надигран ПАОК. Лариса е и единственият провинциален отбор, печелил титлата на Гърция, през 1988 година.