Кушев лидер при голмайсторите, Амкар се върна в тройката
Кушев лидер при голмайсторите, Амкар се върна в тройката / netinfo
В мач от 5-я кръг на руското първенство Амкар Перм победи с 2:0 като домакин ФК Москва, а българският нападател Мартин Кушев направи поредния си силен мач.

Тримата българи Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха като титуляри, като първите двама играха 90 минути.

В 38-та минута Гришин подаде на Мартин Кушев, който се разписа във вратата на гостите за 1:0. Това е четвърто попадение за бившия футболист на Славия от началото на новия сезон в Русия и той е едноличен лидер.

В 66-та минута Дринчич центрира в наказателното поле на ФК Москва, където Белоруков надскочи Епуряну и прати топката за втори път в мрежата на Амелченко. Три минути по-късно Кушев бе заменен от Иняц.

Георги Пеев имаше изгодно положение да отбележи гол в 74-та минута. Бившият футболист на Локомотив София получи топката в наказателното поле на гостите и се измъкна от защитник на ФК Москва, след което стреля опасно, но кълбото излезе в аут.

След тази победа Амкар Перм се изкачи на трето място във временното класиране преди останалите мачове от кръга в Русия.