Курани  размаза Пелето и Енерги
Курани размаза Пелето и Енерги / netinfo
В мач от 29-я кръг на Първа Бундеслига Шалке 04 размаза с 5:0 Енерги Котбус, като това е първият мач на „кралско-сините” откакто Мирко Сломка бе уволнен от поста старши треньор.

Много силен мач за домакините направи бразилската звезда Кевин Курани, който отбеляза четири гола.

Българският футболист Станислав Ангелов игра 90 минути за Енерги, но не успя да помогне на своя отбор.

В 31-та минута Да Силва от Енерги си отбеляза неспасяем автогол след удар на Бардон и по този начин Шалке поведе с 1:0.

Само шест минути по-късно Ернс подаде на Кевин Курани, който удвои преднината на Шалке на 2:0.

В 41-та минута Виктор Санчес подаде на Курани, който не остави никакви шансове на вратаря на гостите и направи резултата 3:0.

През второто полувреме отново отборът на Шалке 04 диктуваше събитията на терена, като в 59-та минута Ернст подаде на Курани, който оформи своя хеттрик в срещата.

Бразилецът с немски паспорт отбеляза своето четвърто попадение в срещата в 80-та минута, като за него му асистира Рафиня.

Валери Домовчийски не се появи в игра за отбора на Херта при домакинското равенство 0:0 срещу Хамбургер.

Вердер Бремен измъкна драматична победа с 2:1 при гостуването на Ханза Рощок, а Волфсбург загуби с минималното 0:1 от Бохум.