Киево отпадна от Серия А след невероятна драма
Киево отпадна от Серия А след невероятна драма / netinfo
Отборът на Киево ще се състезава в Сериа Б през следващата година след като загуби с 2:0 като гост на Катаня в мач от последния кръг на калчото. Головете за домакините отбелязаха Росини и Минели съответно в 65-тата и 80-тата минути.

Другите два отбора борещи се за оцеляване, Сиена и Реджина постигнаха изненадващи победи. Реджина победи с 2:0 европейския шампион Милан. Попаденията бяха дело на Никола Аморузо в 8-мата и Америни в 67-мата минута.

Сиена пък победи Лацио с 2:1 с късен гол на Паоло Негро в 85-тата минута. Преди това Масимо Макароне и Томазо Роки от дузпи бяха точни за своите тимове.

По този начин в крайното класиране Киево остана под чертата с 39т. Отборите на Торино, Каляри, Сиена и Реджина остават в Серия А, след като завършиха с точка повече от „летящите магарета”.