Камерун отстрани Тунис след продължения
Камерун отстрани Тунис след продължения / netinfo
Камерун победи с 3:2 Тунис в последния четвъртфинал от Купата на Африканските нации и така ще се изправи срещу Гана за място на финала в надпреварата.

Първото попадение за Камерун дойде в 19-та минута след като Мбия откри резултата. В 26-та неговият съотборник Джереми удвой преднината за своя тим.

Още през първата част обаче Тунис успя да върне едно от попаденията, след като в 34-та минута Бен Саада реализира за 1:2. При този резултат завършиха и първите 45 минути.

През втората част двата отбора не успяваха да си отбележат гол и всичко вървеше към победа за Камерун, когато в 81-та минута Чикхаоуи върна Тунис в мача.

При 2:2 двата отбора трябваше да играят две продължения по 15 минути, за да определят крайния победител в четвъртфинала.

В третата минута на първото продължение Мбия вкара второто си попадение в срещата и даде отново преднината за Камерун. Тунис не успя да вкара до края на продълженията и така отпадна от надпреварата.

По-рано днес Египет победи Ангола с 2:1 като така оформи и другата полуфинална среща с Кот Д`Ивоар.