Йордан Йовчев спечели турнира „Мемориал Артур Гандер”
Йордан Йовчев спечели турнира „Мемориал Артур Гандер” / Sofia Photo Agency
Йордан Йовчев спечели титлата в 24-то издание на международния турнир по спортна гимнастика „Мемориал Артур Гандер”. Според регламента на надпреварата при мъжете се играе по избор на четири от шестте уреда, а при жените – на три от четирите уреда.

Най-добрият ни гимнастик зае първото място в многобоя при мъжете с общ сбор от 61,850 точки. Втори се нареди Дмитри Карбаненко от Франция с 61,050, а трети се класира представителят на домакините Клаудио Капели, който получи 60,150.

Йовчев спечели златен медал на халки с 16,000 точки и сребро на земя с 15,250 точки (първи тук е бразилецът Даниеле Иполито с 15,850). Българският състезател се нареди на четвърто място на успоредка с 14,950 точки, на прескок пък остана пети с 15,650 точки.

Украинката Алина Козич триумфира при жените с 42,650 точки, а нейни подгласнички станаха швейцарката Ариела Кеслин - 42,200 и канадката Елиз Хопфнер - 41,750. Козич взе златните медали още на прескок и греда и остана втора на земя.