Холандия отупа Хърватска
Холандия отупа Хърватска / netinfo
Като гост Холандия победи с 3:0 Хърватска на стадион Полюд в Сплит в приятелска среща между участниците на Евро 2008 в Австрия и Швейцария.

Джони Хейтинга изведе лалетата напред в деветата минута, когато с глава засече центриране на Уесли Снайдер от пряк свободен удар.
В 37-ата минута защитата на хърватите подцени дълго подаване на Де Клер, остави Клаас Ян Хунтелаар на стрелкова позиция и голаджията на Аякс простреля Стипе Плетикоша.

Оранжевите стигнаха до трето попадение две минути преди края, когато отново отблизо Ян Венегоор оф Хеселинк се възползва от добро подаване на Афелай.

Холандците показаха, че спокойно могат да очакват еврошампионата, докато момчетата на Славен Билич с нищо не напомниха за играта си, с която победиха Англия насред Лондон и изхвърлиха Трите лъва от Евро 2008.