Григор Димитров отпадна от Ролан Гарос
Григор Димитров отпадна от Ролан Гарос / netinfo

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите при юношите до 18 години на Откритото първенство на Франция по тенис - Ролан Гарос.

Младият и талантлив български тенисист, който е поставен под номер 14 в основната схема, загуби от 12-ия Йежи Яновиц (Полша) с 4:6, 6:3, 3:6. Полският тенисист направи пробив в седмия гейм на първия сет и го спечели с 6:4 за 33 минути игра.

Във втория сет Григор Димитров проби сервиса на съперника си в шестия гейм, поведе с 4:2 и спечели с 6:3 след 39 минути. В решителната трета част Яновиц направи пробив в четвъртия гейм, поведе с 3:1 и до края нямаше проблеми като стигна до крайния успех с 6:3.

Българинът направи записа 64 печеливши удара и 3 аса, но не успя да спечели. Срещата продължи 106 минути. Така Григор Димитров отпадна от "Ролан Гарос" след три победи и едно поражение.