Германия доминира в преследването, Никулчина 16-та
Германия доминира в преследването, Никулчина 16-та / netinfo
Германските биатлонистки напълно доминираха в преследването на 10 км за жени в старт от седмия кръг за Световната купа по биатлон в Лахти, Финландия и окупираха първите четири места.

Състезанието спечели Мартина Глагов с време 28:48,70 минути, която направи само един пропуск на огневия рубеж. Това е втора нейна победа за два дни, след като спечели и спринта преди два дни. Втора завърши Кати Вилхелм също с една грешка, на 15,9 секунди, трета е Катрин Хитцер с 4 грешки, на 51,6 секунди. Четворката допълни Андреа Хенкел, която направи три пропуска и остана на 51,9 секунди след победителката.

От българките най-добре се представи Ирина Никулчина, която завърши 16-та на 2:12,9 минути след Глагов с 4 грешки в стрелбата, Павлина Филипова е 25-та с 3 пропуска, а Нина Кадева не стартира.

Водачка в генералното класиране за Световната купа след 21 от общо 27 старта е Кати Вилхелм със 744 точки, пред Ана Карин Олофсон (Швеция) със 709 точки, следвана от Андреа Хенкел с 643 точки. Никулчина е 39-та със 73, а Павлина Филипова е 50-та с 55 точки.