Ганчев иска трима боксьори на ЦСКА Литекс в Пекин
Ганчев иска трима боксьори на ЦСКА Литекс в Пекин / netinfo
Главният спонсор на клуб ЦСКА Литекс Гриша Ганчев днес награди боксьорите на клуба за отличното им представяне на завършилия в неделя международен турнир „Странджа”.

Двама състезатели на ЦСКА Литекс - Борис Георгиев /категория до 64 кг/ и Кубрат Пулев /над 91 кг/ спечелиха първите места в своите категории, а европейският шампион Борис Георгиев за трети път в своята кариера стана носител на купа "Странджа" - най-ценното отличие на българския бокс.

Отлично се представи на турнира в Пловдив и 19-годишният боксьор на ЦСКА Литекс Младен Манев, който стигна до финала в категория до 75 килограма, но не се качи на ринга срещу кубинеца Емилио Корея поради контузия.

"Очаквам три олимпийски квоти за нашия клуб", каза Гриша Ганчев, имайки предвид Кубрат Пулев и младия Младен Манев. Борис Георгиев вече спечели квота за Пекин 2008 на световното първенство в Чикаго през миналата година.

"Обещавам ви пълна финансова подкрепа, а от вас очаквам да възродите българския бокс", заяви Гриша Ганчев пред боксьорите и треньорите от ЦСКА Литекс.