Фулъм оцеля, Рединг и Бирмингам отпаднаха
Фулъм оцеля, Рединг и Бирмингам отпаднаха / netinfo
В последния 38-и кръг на Премиършип Фулъм победи с 1:0 като гост Портсмут и по този начин лондончани успяха да се спасят от изпадане.

Единственото победно попадение в срещата отбеляза Дани Мърфи в 76-та минута от пряк свободен удар.

Бирмингам победи с 4:1 Блекбърн, но въпреки това отборът воден от Алекс МакЛийш изпадна в Чемпиъншип.

Дейвид Мърфи откри резултата в 31-та минута, но Мортен Гамст Педерсен изравни резултата в 49-та минута.

Последваха два гола на Камерън Джеръм в 73-та и 89-та минута, а Фабрис Муамба в 90-та оформи крайния резултат в срещата.

Дарби Каунти загуби с 0:4 от Рединг, но въпреки това „кралските поданици” отпаднаха от Премиършип.

Джеймс Харпър бе точен в 15-та минута, а Дейв Китсън в 61-та удвои преднината за Рединг.

Кевин Дойл в 69-та направи класическа преднината на гостите, а в 90-та минута Лерой Лита оформи крайния резултат в срещата.

Арсенал победи с 1:0 като гост Съндърланд, а автор на единственото попадение бе Тео Уолкът в 24-та минута.

Евертън победи с 3:1 Нюкасъл и по този начин „карамелите” запазиха петото си място и ще участват в турнира за Купата на УЕФА.

Якубу бе точен на два пъти, а един гол добави Лескът. Майкъл Оуен бе точен от дузпа в 47-та минута и отбеляза почетния гол за „свраките”.