Фрай в болница със съмнения за скъсани връзки
Фрай в болница със съмнения за скъсани връзки / netinfo

Нападателят на Швейцария Александър Фрай беше откаран в болница и според старши треньора Коби Кун е със съмнения за скъсани кръстни връзки на лявото коляно.

Ако диагнозата се потвърди Фрай със сигурност отпада от състава на Швейцария за Евро 2008.

Звездата на Швейцария получи контузията две минути преди края на първото полувреме и напусна терена при загубата на своя тим с 0:1 от Чехия в мача на откриването на европейските футболни финали.

В 43-та минута Фрай бе фаулиран от Зденек Григера и напусна терена със сълзи на очи. В 66-та минута той се завърна на резервната скамейка, ходейки с патерици.

28-годишният нападател на Борусия Дортмунд пропусна по-голяма част от сезона в Бундеслигата заради контузии.

Фрай е голмайстор номер едно в историята на националния отбор на Швейцария с 35 попадения в 60 мача.