Фенербахче стъпи накриво
Фенербахче стъпи накриво / netinfo
Сензационно бе подновено турското футболно първенство. В първи официален мач за годината в Суперлигата последния в класирането Ерчиешспор измъкна равенството от лидера Фенербахче – 1:1. До момента след 17 мача домакините имаха актив от едва 11 точки, а истанбулския гранд се бе откъснал в челото на класирането със седем точки преднина пред шампиона Галатасарай. Така още в първия пролетен кръг има сериозна възможност от връщане на интригата за титлата. Утре Галатасарай посреща Анкараспор, а в неделя друг от кандидатите за първото място – Бешикташ също е домакин на Манисаспор.

Тимът на Ерчиешспор водеше почти до края на мача след попадение на Ченк през първото полувреме. Чак в 83-та минута Алекс Де Соуса изравни резултата и донякъде спаси безспорния фаворит в този сблъсък от пълен резил.

В следващия кръг „фенерите” приемат у дома Генчлербирлиги.