Федерер на осминафинал на Уимбълдън
Федерер на осминафинал на Уимбълдън / netinfo
Номер 1 в мъжкия тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

26-годишният Федерер, шампион в последните пет издания на турнира, разби французина Марк Жикел с 6:3, 6:3, 6:1 за 81 минути.

Така швейцарецът записа 62-а последователна победа на трева и 38-а поредна на "Уимбълдън", където има само 8 загубени сета от 119 изиграни от 2003 година насам.

Федерер наниза 9 аса в мача срещу 31-годишния Жикел, като допусна само 11 непредизвикани грешки. Той проведе 22 успешни атаки на мрежата от 26 опита.

Швейцарецът започна колебливо и загуби първото си подаване, но веднага след това успя да изравни. Той направи нов пробив в седмия гейм, който се оказа решаващ за изхода на първия сет.

Във втората част швейцарецът стартира отлично. Той поведе с 2:0, след което затвърди успеха с втори пробив за 6:3.

Федерер продължи до доминира и до края той даде още само един гейм на съперника си.

В четвъртия кръг швейцарецът ще срещне победителя от двубоя между шампиона от 2002 година и поставен под номер 20 Лейтън Хюит (Австралия) и Симоне Болели (Италия).