Фалстарт за шампиона Байерн
Фалстарт за шампиона Байерн / netinfo
Шампионът Байерн стъпи на криво в първия мач от новия сезон в Бундеслигата, завършвайки 2:2 с Хамбургер на своя Алианц Арена.

Стартът на двубоя даваше индикации за водените вече от Юрген Клинсман баварци, но момчетата на Мартин Йол стигнаха до равенството при неприятното гостуване в Мюнхен.

Байерн поведе в 12-ата минута, когато след пробив на Зе Роберто националът Бастиан Швайнщайгер порази вратата на Франк Рост.

Шампионите удвоиха само четири минути по-късно. Холандецът Йорис Матайсен фаулира голмайстора Швайнщайгер в наказателното поле, а Лукаш Подолски реализира отсъдената дузпа.

Бившият футболист на баварците Хосе Паоло Гереро върна интригата в 25-ата, след като намали резултата, а националът Пьотър Троховски изравни за Хамбургер в 65-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу хърватина Ивица Олич, оформяйки крайното 2:2.