Емполи подчини Ботев
Емполи подчини Ботев / netinfo
В контролна среща, която се игра в Емполи, едноименният отбор, който играе в италианската Серия Б победи с 2:0 Ботев.

Домакините започнаха по-убедително мача и още в третата минута Аркиадиаконо от изгодно положение стреля в аут.

В 8-та минута Аврамов стреля, но вратарят на Емполи Баси улови топката без проблеми.

В 21-та минута Станев фаулира Гурани и съдията даде дузпа за Емполи, която бе реализирана от Аркидиаконо.

Девет минути по-късно Ванучи стреля опасно, но Станев успя да избие топката в ъглов удар за Емполи.

Домакините продължиха да създават опасни положения пред вратата на „канарчетата” и в 39-та минута след грешка в защитата на Ботев Лорди излезе сам срещу Станев, но вратарят на Ботев се намеси.

В 45-та минута Гурани се измъкна от защитата на Ботев и от малък ъгъл прати топката в мрежата зад Станев.

През второто полувреме старши треньорът на Ботев Костадин Ангелов направи доста смени, а в 62-та минута Гурани стреля опасно с глава, но топката излезе в аут.

Минута по-късно Минев стреля от пряк свободен удар, но топката мина над вратата на Баси.

В 75-та минута Катурано излезе на добра позиция и стреля, но Тошев се намеси авторитетно и отрази удара на нападателя на Емполи.

Три минути по-късно Минев стреля опасно, но Баси изби топката, след което тя попадна в Саидходжа, който веднага отправи шут по посока на вратата на Емполи, но топката излезе в аут.

В 82-та минута Лорди пропусна да направи класическа победата за Емполи, след като уцели греда, а четири минути по-късно Манчев стреля, но Баси улови топката.