Емполи изненада Юве за Купата
Емполи изненада Юве за Купата / netinfo
Емполи се наложи с 2:1 пред собствена публика над Ювентус в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Италия.

„Бианконерите” заложиха на доста различен състав от този, с който играят в първенството на страната и си платиха за това. Резултатът в мача бе открит още в 19-та минута, когато Никола Поци прати топката с глава в мрежата на гостите. Игнацио Абате удвои в 48-та минута. В 61-та „Старата госпожа” остана с човек по-малко, след като Алмирон си изкара червен картон и напусна терена. Вместо това да улесни домакините, те инкасираха гол - 10 минути преди последния съдийски сигнал Винченцо Якуинта намали тяхната преднина и оформи крайното 2:1. Реваншът е на 16-и януари в Торино.

Останалите първи срещи от 1/16-финалите ще се играят на 11, 12, 19 и 20 декември.