Дузпите пратиха Португалия на 1/2 финал
Дузпите пратиха Португалия на 1/2 финал / netinfo

Вратарят на Португалия Рикардо хвана 3 дузпи на англичаните, което беше решаващо за крайния резултат. Франк Лампард, Стивън Джерард и Джейми Карагър изпуснаха. За албионците вкара само Оуен Харгрийвс.

За Португалия перфектни дузпи изпълниха Шимао Саброса, Пощига и Кристияно Роналдо, а Уго Вияна и Петит пропуснаха да вкарат. Така крайният резултат в мача е 3:1. Сега Португалия чака съперника си на полуфиналите, победителят от мега-двубоя Бразилия-Франция от 22 часа.

Не успяха да си отбележат гол в редовните 90 минути двата отбора. В края на мача напрежението ескалира, като атаките се редяха вихрено и пред двете врати, но никой нямаше шанс да отбележи.

В 61-та минута Уейн Рууни получи директен червен картон, защото изрита в слабините падналия Фернандо Мейра. Така след невъздържаната си постъпка остави Англия с 10 човека. Фиго опита с прекрасен техничен удар да прехвърли Робинсън, но стражът на Англия се разтегна максимално и изби.

10 минути след началото на второто полувреме Дейвид Бекъм беше заменен от младия халф на Тотнъм Аарън Ленън.

Остро започна двубоя, като точни удари си размениха и двата отбора. Първо Уейн Рууни опита от над 25 метра да изненада Рикардо. Кристияно Роналдо върна напрежението с подобен шут към Робинсън след това. През всичките 45 минута преобладаваше повече борба на терена отколкото футболно майсторство.