Дунав размаза Славия
Дунав размаза Славия / netinfo
Дунав Еконт победи Славия с 116:64 точки в среща от 19-я кръг на първенството на България по баскетбол за жени.

Резултатът е закономерен според играта на Дунав Еконт. Неравностойната игра пролича още в първите десет на мача, след които русенският тим водеше с 35:4 точки, като нито една точка за Славия до тогава не беше от игра.

Във втората четвърт Дунав Еконт вече играеше с втория си състав, а Славия с - оптималния. В третата четвърт треньорът Стефан Стефанов пусна в игра временно своята стартова петица, вероятно за обиграване и сработване преди следващите трудни срещи и от това разликата след 26-та минути бе над 50 точки.

Въпреки няколкото тройки на Стефка Николова и по раздвижената игра от целия отбор Славия през четвъртата четвърт, разликата се запази до края на срещата.

Лукойл Нефтохимик (Бургас) - Берое 07 (Стара Загора) - 99:54

Рилски спортист (Самоков) - Монтана 2003 - 92:86