Домовчийски с асистенция за Херта
Домовчийски с асистенция за Херта / netinfo
Валери Домовчийски започна като титуляр и игра 67 минути за Херта Берлин при победата с 4:2 над четвъртодивизионния Магдебург като гост в контрола пред повече от 6000 зрители.

Домакините поведоха с гол на Зандер в петата минута. в 35-ата партньорът на Домо в атаката на столичаните Рафаел изравни след асистенция на българина, а Ленарт Хартман даде преднина на Херта в последната минута на първата част.

След почивката Зандер с втория си гол в мача изравни за Магдебург в 79-ата, а две късни попадения на Лукаш Пишчек и Патрик Еберт от дузпа дадоха победата на берлинчаните.

В началото на двубоя 11-метров наказателен удар можеше да бъде отсъден и за игра с ръка на бранител на домакините след удар на Домовчийски, но съдията остана безмълвен.