Дирк Новицки прати Далас в плейофите
Дирк Новицки прати Далас в плейофите / netinfo
Тройка на Дирк Новицки в последната секунда осигури победата на Далас с 97:94 над Юта и гарантира на Маверикс място в плейофите на НБА за осма поредна година.

Победата над Юта и загубата на другия кандидат за плейофите Голдън Стейт остави Далас на седмото място в Западната конференция три кръга преди края на редовния сезон. Първите осем отбора от двете конференции се класират за плейофите.

Дирк Новицки завърши с 32 точки и за пореден път изигра ключова роля за своя отбор. Секунда преди края германецът получи пас от Еди Джоунс и вкара победния кош за Далас.

Победата е под номер 50 за Далас през сезона, като отборът достига до това постижение за осма поредна година. Само Сан Антонио изпреварва Далас по този показател, като Спърс достигат 50 победи в един сезон за девети пореден път.

Денвър победи Голдън Стейт със 114:105 и излезе с крачка напред в борбата за осмото последно място в Западната конференция, даващо право на участие в плейофите. Алън Айверсън вкара 33 точки, а Джей Ар Смит добави 24 за успеха на Денвър.

В Лос Анжелис тимът на Лейкърс надигра градския си съперник Клипърс със 106:78. Люк Уолтън вкара 13 от общо 18-те си точки през четвъртата част и помогна на Лейкърс да запише пета победа в последните шест мача.

Коби Брайънт завърши със скромните за възможностите си 16 точки за Лейкърс.