Динамо отпразнува титлата след 3:0 срещу Хайдук
Динамо отпразнува титлата след 3:0 срещу Хайдук / netinfo

Динамо Загреб отпразнува вече спечелената си титла на Хърватска с победа с 3:0 над кръвните врагове от Хайдук Сплит в последния ден на първенството, правейки разликата между шампионите и преследвача на цели 20 точки.

Двубоят се превърна в рецитал на роденият в Бразилия хърватски национал Едуардо Да Силва, който отбеляза три гола. С попадения в 13-тата, 39-тата и 79-тата минути той стана първият футболист записвал хеттрик в дербито на бившата югославска република. Да Силва спечели и голмайсторския приз с 34 вкарани гола през сезона.

Тимът на Георги Иванов Риека завърши на седмо място в класирането след като победи като домакин Камен Инград с 2:0. Гонзо не взе участие в мача, тъй като ръководството на клуба му позволи да излезе в лятна почивка по-рано и той вече си е в България.