Динамо би Хайдук в дербито на Хърватска
Динамо би Хайдук в дербито на Хърватска / netinfo
Динамо Загреб победи с 2:1 като гост Хайдук Сплит в голямото дерби на хърватския футбол и продължава убедително да води в първенството.

Гостите от столицата откриха резултата на стадион Полюд в 11-ата минута. Лука Модрич стреля, вратарят Владимир Балич изби, но топката отново попадна в Модрич, който я прати в опразнената врата.

Марио Манджукич удвои за Динамо в 71-ата минута с красив гол, а силите на домакините от Хайдук стигнаха единствено за почетно попадение на Никола Калинич в 79-ата минута, дошло след подаване на румънеца Флорин Чернат.

Динамо Загреб е начело в класирането след 11-ия кръг с преднина от седем точки пред втория Риека на Георги ИвановГонзо. Хайдук е на шесто място на 14 точки след водача.