Дерби на финал в Чемпиъншип
Дерби на финал в Чемпиъншип / netinfo
Дерби Каунти се класира за финалния плейоф за място в Премиършип, след като отстрани Саутхемптън след изпълнение на дузпи. Двубоят завърши при резултат 3:2 в редовното време в полза на „светците”, но те загубиха с 1:2 първата среща между двата тима. Така се стигна до продължения и дузпи. „Овните” бяха по-точни и се наложиха с 4:3 при 11-метровите наказателни удари.

Дерби ще спори за място във Висшата лига на Англия с победителя от двойката Уулвърхемптън и Уест Бромич, които играят утре.

Муур откри головата сметка за домакините от Каунти в 3-та минута. Минута след това обаче Виафара изравни. Пак той обърна резултата в полза на гостите, като вкара в 54-та минута. Бест прати топката в собствената си мрежа в 65-та и върна Дерби в мача. Малко преди последния съдийски сигнал Разиак реализира за 3:2.

За „светците” пропуснаха Бест и Идиакес, докато домакините бяха точни и при четирите си изпълнения – Джоунс, Хауърд, Барнс и МакИйвли.