Деян Иванов с нов успех в Адриатическата лига
Деян Иванов с нов успех в Адриатическата лига / netinfo
Българският национал Деян Иванов записа нова победа в Адриатическата лига със своя Задар. Те победиха с 90-79 у дома словенския Крка Ново Место, а българина игра 11 минути и вкара 7 точки при стрелба 2/3 за 2 точки и 1/1 от тройката, съобщава bulgarianbasket.com.

Пред 4000 зрители в новата си зала „Крешимир Чосич” Иванов и компания решиха срещата още в първата четвърт, която завърши с 11 точки в тяхна полза. Въпреки това играчите на Задар определено се измъчиха преди да стигнат до нов успех в регионалното състезание.

Македонският национал Тодор Гечевски бе най-резултатен за победителите с 18 точки, а американците Марлон Гарнет и Малик Диксън добавиха съответно 17 и 15. Смилян Павич за гостите вкара 21 точки.

Задар дели трето място с Хемофарм и Будучност с актив от 5 победи от 7 мача. Пред тях са само белградските грандове Партизан и Цървена Звезда.

Следващата събота Задар отново е домакин, този път на сънародниците си от Загреб.